Druga deratizacija javne kanalizacije v občini Izola

V tednu med 22. in 26. julijem 2024 bo na območju občine Izola potekala druga letna redna deratizacija javnega kanalizacijskega omrežja. Komunala Izola bo deratizacijo izvajala v sodelovanju z zunanjim pooblaščenim izvajalcem. Deratizacija oziroma nadzor nad prisotnostjo glodavcev vključuje postavljanje vab v jaške javne kanalizacije.

Na območjih, kjer je zaznana prisotnost glodavcev, je potrebna večja pozornost in ukrepanje, zato lahko občani in uporabniki Komunali Izola posredujejo informacije o lokacijah, kjer opažajo tovrstne težave.

Občanom se priporoča, da po potrebi tudi sami poskrbijo za deratizacijo v okolici svojih stanovanjskih objektov ter upoštevajo preventivna priporočila, kot npr. umikanje ostankov živil z zunanjih površin v neposredni bližini stanovanjskih objektov ter ustrezno odlaganje biorazgradljivih odpadkov in odpadnih olj v namenske zabojnike in ne v straniščne školjke ali kanalizacijske jaške.

Upravniki večstanovanjskih zgradb, lastniki gostinskih lokalov, trgovin in ostalih gospodarskih objektov, ki so po zakonu dolžni opravljati redno deratizacijo, so vabljeni k sodelovanju tako, da tudi sami v tem terminu izpolnijo svoje obveznosti. Zatiranje škodljivcev (glodalcev) je zagotovo uspešnejše, če je sočasno opravljeno na čim širšem območju.

V primeru neugodnih vremenskih pogojev bo izvedba deratizacije premeščena na nov termin, o čemer bo javnost pravočasno obveščena.

Za informacije v zvezi z izvajanjem deratizacije se lahko zainteresirani obrnejo na Komunalo Izola d.o.o. tako, da pišejo na e-poštni naslov kanalizacija@komunala-izola.si ali pokličejo na telefonsko številko 05/66 34 950 oz. 05/66 34 935.