Poškodovano platano in brest bosta zamenjali novi platani

Danes smo pristopili k odstranitvi dveh poškodovanih dreves, in sicer platane v Kosovelovi ulici in bresta v Drevoredu 1. maja, ki ju bomo nadomestili z novimi drevesi.

Platana ns Kosovelovi ulici je bila pred leti močno poškodovana med poletno nevihto. Po našem kurativnem posegu je nato še dolgo časa lepo uspevala, v zadnjih letih pa je žal močno opešala.

Tudi v Drevoredu 1. maja rastoči brest, je v preteklosti utrpel večje mehanske poškodbe, k odmiranju drevesa pa je naknadno prispevala še bolezen. Kot tak je  predstavljal nevarnost za cestni promet kot tudi za pešce, saj se je nahajal na zelo prometno obremenjeni cesti.

Na mestu odstranjenih dreves bomo v zasadili nova drevesa platane in poskrbeli, da bosta čim lepše zapolnili nastalo vrzel v nizu dreves.