Sprememba prometnega režima v času Ribiškega praznika

Prihajajoči vikend bo Izola zaživela ob tradicionalnem Ribiškem prazniku, ki ga organizira izolski Center za kulturo, šport in prireditve. Razgiban program in pestro dogajanje bosta napolnila ulice in trge v starem mestnem jedru, zaradi česar bo na tem območju spremenjen tudi prometni režim.

Parkirišče na Velikem trgu in tisto na Lonki bosta namenjeni prireditvenemu prostoru, zato organizator naproša vse, ki imajo vozila parkirana na omenjenih površinah, da jih do danes, 17. 8. 2022, do 24. ure, premaknejo na druge parkirne površine. Vozila, ki bodo ostala na parkirišču, bo vlečna služba premaknila na drugo parkirišče na stroške lastnika vozila.

Za nemoteno pripravo in potek prireditve bodo izvedene tudi popolne zapore cest, in sicer:

1. od četrtka, 18. 8. 2022, od 6. ure do nedelje, 21. 8. 2022, do 19. ure: zapora Sončnega nabrežja, parkirišča Lonka, Velikega trga, Krpanove ulice ter ulic, ki križajo prireditvene površine;
  2. od petka, 19. 8. 2022, od 6. ure do nedelje, 21. 8. 2022, do 19. ure: zapora starega mestnega jedra zahodno od Gregorčičeve ulice, vključno z Gregorčičevo ulico;
  3. v petek, 19. 8. 2022, in soboto, 20. 8. 2022, od 18. ure do 3. ure naslednjega dne: zapora Neimenovane ulice za Košaki;
  4. v petek, 19. 8. 2022, in soboto, 20. 8. 2022, od 20. ure do 3. ure naslednjega dne: popolna zapora območja severno od Prešernove ceste. Dostop je možen do parkirišč »Argolina« in »Tomažičeva« po Morovi ulici in Dantejevi ulici. V primeru zapolnitve parkirnih mest na območju se zapora lahko vzpostavi tudi prej, med 18. in 20. uro.
  5. v petek, 19. 8. 2022, in soboto, 20. 8. 2022, predvidoma od 21. ure do 03. ure naslednjega dne: popolna zapora območja severno od Prešernove ceste. Zapora se vzpostavi po zapolnitvi predvidenih parkirnih mest na parkirišču »Argolina« in »Tomažičeva«.

V času popolnih zapor obvoza ni.

Vsem udeležencem v prometu se vnaprej zahvaljujemo za strpnost ter jih prosimo za dosledno spoštovanje prometne signalizacije in odredb pristojnih služb za urejanje prometa.